Akdeniz’ in İncisi Kaş’ ta Neler Yapılır?

Antalya’ nın turistik ilçelerinden biri olan Kaş, sakinliği ve sahip olduğu güzellikleriyle ön plana çıkmaktadır. Gidenlerin geri dönmek istemediği, güzellikleriyle herkesi büyüleyen Kaş, koyları, plajları ve geçmişinden izler taşıyan tarihi ile her yıl çok sayıda yerli ve yabancı turisti kendine hayran bırakmaktadır. Akdeniz’ in incisi olarak nitelendirilen fakat daha çok Ege’ den esintiler sunan Kaş, Türkiye’ nin en güzel plajlarına ve koylarına sahiptir. Bunların yanı sıra Kaş’ ın çok fazla ilgi görmesinin sebepleri arasında bulunduğu konum ve sahip olduğu doğal güzellikler yer almaktadır. Buna bağlı olarak doğası, tarihi dokusu ve ikliminden dolayı Kaş, özellikle yaz aylarında mutlaka gezilip görülmesi gereken yerlerin başında gelmektedir.

Kaş denilince akla ilk sahip olduğu upuzun plajları gelmektedir. Aynı zamanda antik kentler ve doğal güzellikler açısından zengin oluşu tatil anlayışınıza farklı bir boyut kazandırmaktadır. Sıcak yaz günlerinde hem kültürel bir gezi yapmak hem de denizin buz gibi sularında serinlemek için Kaş çok iyi bir tatil rotasıdır. Eşsiz, unutulmayacak güzellikte ki manzaralara sahip, keşfetmeye doyamayacağınız tarihi ve doğal zenginlikleri ile yılın her ayında Kaş misafirlerini ağırlamaktadır.

Kaş’ ta Gezilecek Yerler

 

Kaş ‘ta gezilip görülecek çok sayıda tarihi ve doğal güzellikler bulunmaktadır. Kaş tatilinizi renklendirmek aynı zamanda bölge hakkında genel olarak bilgi edinmek istiyorsanız günlük Kaş planınıza aşağıda sıralayacak olduğumuz rotaları ekleyebilirsiniz.

Kaputaj Plajı

 

Kaş denildiğinde akla ilk gelen yerlerden biri Kaputaj Plajı’ dır. Göz büyüleyici güzelliğe sahip Kaputaj Plajı, deniz renginin büyüleyici tonuyla ziyaretçilerini etkisi altına almayı başarıyor. Dev kayalar arasına saklanmış olan Kaputaj Plajı, Türkiye’ de en önemli, en gözde plajlardan birisidir. Tatilinizi sadece denize girmek ve güneşlenmekten öte bir yere taşımak istiyor, gözünüzü ve ruhunuzu tabiatın eşsiz güzellikleriyle doyurmak istiyorsanız Kaputaj Plajı günlük gezi planınızda kesinlikle yer almalı.

Patara Plajı

 

Tam manasıyla masal gibi bir yer olarak adlandırabileceğimiz Patara Plajı, Türkiye’ nin en uzun plajı olarak bilinmektedir. En’ leri ve ilk’ leri ile ön planda olan Patara Plajı aynı zamanda caretta carettaların üreme yeridir. Geçmişinden dolayı tarihi güzellikleri içinde barındıran Patara Plajı’ na incecik, sıcak kumlar hakimdir. Sığ ve dalgalı denizinde yüzmek, güneşlenmek, plajda yürüyüş yapmak plajın misafirlerine sunmuş olduğu alternatifler arasındadır.

Kalkan

 

Kaş denildiğinde akla gelen yerlerden biri de Kalkan’ dır. Kaş ile uzaklığı sadece 25 km’ dir. Burada masmavi denizin etrafını kaplayan yemyeşil bir ormanlık bulunmaktadır. Kalkan’ a ait muhteşem plajları keşfedebilir, gün boyu büyüleyici güzellikte ki denizin tadını çıkarabilirsiniz.

Hidayet Koyu

 

Kaş’ ın en güzel noktalarından biri hiç şüphesiz Hidayet Koyu’ dur. Kaş’ a uzaklığı sadece 2.5 km ‘ dir. Turkuaz renginde ki deniziyle tatilcileri etkisi altına alan Hidayet Koyu, kayalıklarla doludur. Burayı genel olarak sualtı dalışı yapmak isteyen kişiler tercih etmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir