Antalya’ da Tatil Yapılacak Yerler

Antalya, tatil için yılın hemen hemen her döneminde yerli ve yabancı turistler tarafından tercih edilen, Akdeniz’ in önemli tatil yerlerinden biridir. Akdeniz kıyılarında yer alan Antalya ülkemizde ki en güzel plajlardan birkaçına ev sahipliği yapmaktadır. Doğal güzelliklerin yanı sıra sahip olduğu tarihi dokusuyla da ziyaretçilerini oldukça etkilemektedir. Buna bağlı olarak Türkiye’ de kesinlikle gezilip görülmesi, özellikle yaz tatili için gidilmesi gereken şehirlerden birisidir. Kurban bayramı tatili yaklaşırken henüz tatil için bir plan yapmadıysanız, nereye gideceğiniz hakkında bir fikriniz yoksa tercihinizi Antalya’ dan yana kullanabilir böylelikle Antalya’ nın eşsiz doğal güzellikleri ile tanışma fırsatı yakalayabilirsiniz.

Antalya’ nın Saklı Güzellikleri

 

Uçansu Şelaleleri

 

Akçapınar Köyü’ nde yer alan, adeta saklı bir cennet olarak nitelendirebileceğimiz Uçansu Şelaleleri, sahip olduğu doğal güzellikleriyle bütün ziyaretçilerini etkisi altına almaktadır. Bahar ve kış aylarında kar sularıyla beslenen Uçansu Şelaleleri, doğaseverlerin oldukça ilgisini çekmektedir. Uçansu Şelaleleri’ nde iki şelale bulunmaktadır. Bu şelalelerden biri 51 metre yükseklikten diğeri 70 metre yükseklikten akmaktadır. Türkiye’ de ki en uzun rotalar arasında yerini alan Aziz Paulus Yolu üzerinde ki Uçansu Şelaleleri’ nin etrafı çam, ardıç ve sandal ağaçları ile kaplıdır. Burada keyifli bir yürüyüş yapmak, düzenlenen safari etkinliklerinde yer almak, şelalelerden akan su seslerini dinlemek ve muhteşem bir görüntüye sahip Uçansu Şelaleleri’ ni izlemek oldukça keyifli bir gün geçirmenizi sağlayacaktır.

Olympos

 

Antalya’ nın en güzel ve en çok tercih edilen tatil yerlerinden biri de Olympos’ dur. Doğal güzelliklerin ön planda olduğu Olympos’ da ziyaretçilerini tertemiz bir deniz, bol oksijen ve doğa ile çevrili bir alan beklemektedir. Bunların yanı sıra Olympos’ da bol bol caretta carettalar ile karşılaşabilirsiniz. Çünkü burası caretta carettaların yumurtalarını bırakmış olduğu sahilleri de kapsamaktadır. Burada konaklamak isteyen kişiler için bungalov evler ve pansiyonlar bulunmaktadır. Yaz tatili için huzur ve sakin bir yer arayışında olan kişiler için Olympos Antalya’ da gidilebilecek en güzel tatil beldelerindendir.

Kemer

 

Özellikle yaz aylarında yerli ve yabancı turistler tarafından çok fazla tercih edilen tatil bölgelerinden biri de Kemer’ dir. Sahip olduğu berrak denizi ve sahile kadar uzanan çam ormanları yeşil ile mavinin ne kadar iç içe olduğunun bir göstergesi olduğu gibi bütün tatilcilere görsel bir şölen sunmaktadır. Büyüleyici ve ilgi çekici doğal güzelliklere sahip olan Kemer’ de gün içerisinde güneşin ve denizin tadını doyasıya çıkarabileceğiniz gibi gün bitiminde renkli gece hayatında eğlencenize devam edebilirsiniz.

Alanya

 

Denizi ve sahip olduğu eşsiz doğa manzaralarıyla Antalya’ nın önemli tatil beldelerinden biri olan Alanya, kesinlikle yaz tatili rotasına eklenmesi gereken yerlerden birisidir. Burada doğanın sizlere sunmuş olduğu birçok güzellik ile aşk yaşayabileceğiniz gibi sahip olduğu tarihi dokusuna hayran kalacağınıza emin olabilirsiniz. Alanya’ ya kadar gitmişken Alanya Kalesi’ ni ve Damlataş, Dim mağaralarını da gezip görmeyi ihmal etmeyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir