İda Tur Motel İnceleme

Çanakkale, Ayvacık ilçesine bağlı Küçükkuyu beldesinde 1972 yılında kurulan ve o tarihten günümüze müdavimleri olan İda tur motel, kendi özel plajı, iskelesi, havuzu, açık büfe kahvaltısı, leziz yemekleri, masa tenisi ve çocuk parkı ile huzurlu bir tatil için tercih edilebilecek nezih bir mekân.

Büyük bir arazi üzerinde kurulu olan işletme,  Ege denize sıfır konumda, zeytin ağaçları ve çiçeklerle kaplı bahçesi ile iki katlı minik binalardan oluşuyor. Daire olarak düşünebileceğiniz, balkonlu, 60 adet odası bulunan mekânın, 250 yatak kapasitesi var. Her odada duş, sıcak su, kurutma makinası, klima ve Televizyon mevcut. Ayrıca mekân içinde ücretsiz internetten de yararlanabiliyorsunuz. Kendi aracınız ile geldiyseniz ücretsiz otopark hizmeti de bulunuyor.

Hayli büyük olan bahçesinde sabah akşam yürüyüş yapabilir, rengârenk çiçekleri arasında bulunan hamaklarında uzanıp huzurla kestirebilir ya da kitabınızı rahatça okuyabilirsiniz.

Kendine ait özel plajında yeterli sayıda şezlong ve şemsiye mevcut, denizi ise tertemiz ve serin. Deniz ile arasında birkaç adım bulunan havuzu da oldukça büyük.  Akşam yemekleri bu havuzun kenarına koyulan masalarda açık büfe olarak veriliyor.  Gün boyunca yararlanabileceğiniz iki adet kafe de hizmet sunuyor.

Küçükkuyuda Saklı Bir Cennet

 

Küçükkuyu, temiz havası ile sağlık turizmi açısından da bir hayli ünlü.  Yürüme mesafesindeki merkezde bulunan şirin limanı, restoran, kafe, teknelerle çevrili hoş bir manzaraya sahip. Merkeze geldiğinizde Adatepe Zeytinyağı Müzesi gezilebilir yerlerden biri olarak karşınıza çıkıyor.  Antik Zeus Altları’da gelmişken görülmesi gereken, bir tepe noktası.

İda Motel’in önünden geçen dolmuşlarla Balıkesir Edremit ilçesine bağlı bir sahil kasabası olan Altınoluk’a da on beş dakika içinde geçebiliyorsunuz. Ayrıca motel, Behramkale, Kadırga Plajı, Assos, Troya antik kenti gibi yerlere de tur bulmanızda sizlere yardımcı oluyor.

48 yıllık motele gelenlerin birçoğunun ilk gelişi değil. Ve bu durum, gürültü patırtıdan uzak, huzurlu nezih bir ortamın oluşmasını sağlamış.  Personel güler yüzlü ve kibar. Odalar, çarşaflar, havlular temiz.

Deniz manzaralı, yemekli oda fiyatı tek kişi için 300 lira, bahçeli oda fiyatı 250 lira, çift kişilik odalar kişi başı 200 lira, süit oda için kişi başı 225 lira olarak ücretlendirilmiş.

Müşteri yorumları

İdaTur Motel için yirmi beş kişiden üçü olumsuz yorumda bulunuyor. Bu olumsuz yorumlarda tesisin eski ve bakımsız olması dile getiriliyor. En çok oda kapılarına yönelik şikâyet var. Bir şikâyette, kahvaltı dışında içilen çayların ücretlendirilmesine yapılmış.

Daha çok olumlu yorum olan motel, birçok kişinin düzenli olarak geldiği bir yer. Müşterileri, personelden, yemeklerden, temizlikten son derece memnunlar.  Serin havası, serin denizi, büyük havuzu, açık büfe yemek seçenekleri de bir hayli övülüyor. Ve bahçesindeki hamaklar en çok beğenilen özelliklerinden biri.

Detaylı bilgi ve sorularınız için iletişim: 0286 752 5102 / 0541 817 8717

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir