Kurban Bayramı Tatilinde Nerelere Gidilir?

Kurban Bayramı’ na az bir zaman kala siz hala tatil için nereye gideceğinize karar veremediniz mi? Eğer öyleyse panik yapmaya gerek yok. Tatilinizi yurt içinde değerlendirmeyi planlıyorsanız ülkemizde keşfedilmeyi bekleyen, büyüleyici ve ilgi çekici çok sayıda tatil rotası bulunmaktadır. Siz de henüz Kurban Bayramı için tatil rotasını oluşturmadıysanız aşağıda sizler için derlemiş olduğumuz rotalara göz atabilirsiniz.

Muğla – Akyaka

 

Özellikle yaz aylarında farklı yerler keşfetmek, kalabalıktan uzak, daha sessiz ve sakin yerlere gitmek, denizin ve doğanın tadını doyasıya çıkarmak isteyen kişiler için Akyaka güzel bir tercih olacaktır. Akyaka’ nın farklı olmasında ki en önemli unsur denizle nehri buluşturan bir konuma sahip olmasıdır. Azmak Nehri üzerinde çok sayıda kaplumbağa ve balık ile karşılaşabileceğiniz gibi kanocuları da görmeniz mümkündür. Akyaka gittiğinizde serin ve berrak sulara sahip Çınar Plajı’nda serinleyebilir, Akyaka Orman Kampı’ nda keyifli yürüyüşler yapabilir, mavi bayraklı Akyaka Plajı’ nda gün boyu güneşlenebilirsiniz.

Muğla – Akyaka

Çanakkale – Bozcaada

 

Doğayla iç içe, sakin, sessiz ve içten, samimi insanların bulunduğu Bozcaada Kurban Bayramı tatilini değerlendirmek için çok iyi bir alternatiftir. Mavi denildiğinde akla ilk gelen yerlerden biridir Bozcaada. Bölgede çok sayıda rüzgârgülleri bulunmaktadır. Bozcaada’ ya özgü taş evler, sokaklar, şirin ve küçük mekânlar, Bozcaada çarşısı ve tarihi yapıları ziyaretçileri etkileyen önemli unsurlardandır.  Bozcaada’ da ki birçok otel  butik otel konsepti içermektedir. İşletmeler bölge halkı tarafından işletildiğinden dolayı evinizde ki rahatlığı burada da bulabileceğinizden emin olabilirsiniz.

Çanakkale – Bozcaada

Ayvalık- Sarımsaklı

 

Tatilini deniz, kum ve güneş eşliğinde geçirmek isteyen kişiler için Sarımsaklı çok güzel bir tatil beldesidir. Plajları ile ön planda yer alan Sarımsaklı küçük, şirin ve ulaşımı kolay bir yerdir. Berrak ve güzel denizi ile tatilcilerin ilgisini çekmeyi başarıyor. Beyaz kumlu plajı, turkuaz renginde ki denizi ile yıl içerisinde çok sayıda yerli ve yabancı turiste ev sahipliği yapmaktadır. Sarımsaklı’ nın gündüzü güzel olduğu gibi gecesi de ayrı güzelliklere sahiptir. Akşam vakti Şeytan Sofrası’ nda eşsiz güzellikte ki gün batımını izleyebilirsiniz. Gece hayatını sevenler için bölgede gidilebilecek birkaç mekan bulunmaktadır.

Ayvalık- Sarımsaklı

İzmir – Alaçatı

 

İzmir’in şirin bir tatil beldesi olan Alaçatı, cumbalı taş evleri, dar ve canlı sokakları, otantik mekanları ve Arnavut kaldırımları ile tatilcileri etkisi altına almayı başarıyor. Alaçatı denildiğinde akla ilk olarak ilçede ki renkli görüntüler gelir. Alaçatı’ yı tatil için tercih eden kişiler denizin muhteşem görüntüsü ve kokusu eşliğinde sörf yapmaktadırlar. Alaçatı’ ya geldiğinizde güneşin, denizin ve sakinliğin keyfini doyasıya çıkarabilir, tatilinizin daha renkli ve keyifli geçmesini sağlayabilirsiniz.

İzmir – Alaçatı

Bolu- Abant Gölü

 

Doğa ile iç içe olmak isteyen kişiler için Abant Gölü tatil için tercih edilebilecek en iyi rotalardan birisidir. Doğanın her zaman insana huzur verdiği bir gerçektir. İş stresini atmak, kafa dinlemek, araba seslerinden çok kuş seslerini duymak, gün içerisinde ormanlık alanda bol bol yürüyüş yapmak, mis gibi dağ havasını içine çekmek, bol bol oksijen almak isteyen kişiler Kurban Bayramı tatili için Abant’ ı tercih edebilirler.

Bolu- Abant Gölü

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir