Marmaris Tatil Önerileri

Marmaris Tatil Önerileri

Ege Denizi ile Akdeniz’in buluştuğu, ülkemizin tatil cennetlerinden birisi olan Muğla’nın şirin ilçesi Marmaris, her yıl milyonlarca yerli ve yabancı turiste ev sahipliği yapıyor. Özellikle son yıllarda İngiliz turistler, tercihini Marmaris’ten yana kullanıyor. Tarihi ve doğal güzelliklerinin yanısıra tatil imkanları ile de misafirlerini memnun eden Marmaris, Ege kıyısının en iyi tatil şehirleri arasında gösteriliyor. Sizin de yakın zamanda bir tatil planınız varsa buraya bakabilirsiniz. Marmaris’in sunduğu imkanları sizin için derledik.

Marmaris’in Büyüleyici Koylarını Keşfedin

 

Tatil rotanız olarak Marmaris’i belirlediyseniz fırsat buldukça tüm koylarını gezmelisiniz. Öncelikle Marmaris Halk Plajı, Uzunyalı Plajı, İçmeler Plajı, Turunç Plajı, Kleopatra Plajı, Kumlubük Plajı, Kızkumu Plajı, Çiftlik Plajı, Cennet Adası Plajı, Akyaka Plajı ve Akçapınar Plajı’nda denizin tadını çıkarabilirsiniz. Bunun yanında Marmaris sınırların bulunan Bozburun, Bördübet, Gebekse, Amos ve Abdi Reis plajları deniz severleri fazlası ile memnun ediyor. Marmaris otelleri, denize kıyıları olsa bile ekstradan koylar ve plajlar için seferler düzenliyor. Bu fırsatı değerlendirebilir; jet ski, deniz paraşütü gibi çeşitli etkinlikler ile eğlenceyi katlayabilirsiniz.

Marmaris’te Tarih Yolculuğuna Çıkın

 

Daha çok yaz aylarında ve deniz odaklı turist çeken Marmaris, tarihi dokusu ile mest ediyor. Tatiline kültürel doku kazandırmak isteyen turistler, Marmaris’te aradıklarını buluyor. Öncelikle Marmaris Kalesi ve Taşhan Kemerli Köprü’nün görülmesi gerekiyor. Marmaris Müzesi ve Hafsa Sultan Kervansarayı kültürel motiflerle tatilleri zenginleştiriyor. Marmaris apart, otel ve diğer konaklama yerlerine yakın olan bu yerlere rahatlıkla ulaşılabilir ve hatta deniz keyfi ile birleştirilebilirsiniz.

Marmaris’te Tekne Turlarına Katılın

 

Marmaris tatilcilerinin en fazla eğleneceği aktiviteler arasında tekne turları ilk sıralarda yer alıyor. Günübirlik olarak düzenlenen tekne turlarında Marmaris’in çevresindeki koylara gidiliyor ve adacıklar gezdiriliyor. Özellikle yaygın olarak bilinmeyen ve güzelliğini koruyan koylar, gözleri kamaştırıyor. Ayrıca Marmaris tekne turu firmaları, çeşitli etkinlikler ve ikramlar ile turları daha eğlenceli hale getiriyor. Siz de farklı firmalar tarafından sunulan turlara katılarak keşfe çıkabilir, tekne içi etkinliklere katılarak tüm stresinizi atabilirsiniz.

Marmaris Gece Hayatına Atılın

Turistik şehirler arasında gece hayatı önemli bir yer tutuyor. Sıcak saatleri koylarda ya da otellerde geçiren turistler gece saatlerini de değerlendirmek istiyor. Marmaris, gece hayatında sunduğu fırsatlar ile tatilcilerin dikkatini çekiyor. Hatta birçok turist gece hayatındaki canlılıktan dolayı bir sonraki senelerde de soluğu Marmaris’te alıyor. Marmaris’in restoranlarında yemek yiyebilir, Barlar Sokağı’nda mükemmel ve hareketli zamanlar geçirebilirsiniz.  Marmaris karaoke barları ve dans kulüplerinde renkli görüntülere rastlayabilirsiniz.

Marmaris Sokaklarında Turlayın

 

Tatil beldelerinin gökkuşağını andıran sokaklarını bilmeyen yoktur. Marmaris, tipik tatil yeri sokaklarından fazlasını içeriyor. Selimiye bölgesinin denize çıkan dar sokaklarında turlayabilir ve eşsiz kareler yakalayabilirsiniz. Marmaris büfe ve mağazalarından yerel ürünlere ulaşabilir, çam balı, halı, altın ve deri ürünlerini içeren dükkanları gezebilirsiniz. Anılarınızı tazeleyecek küçük objeler ile tatilinizi ölümsüzleştirebilir, sevdikleriniz için harikulade Marmaris hediyeleri seçebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir