Martı Resort Marmaris otel

Merhaba, bugün sizlere daha önce çalıştığım için içerisini çok iyi bildiğim otel olan ve Marmaris/içmeler bölgesinde bulunan martı resort de luxe hakkında tarafsız bir şekilde bilgi vermeye çalışacağım. Ayrıca tamamen çalışan değil konaklayan gözü ile size oteli anlatmaya çalışacağım. Tabi bunu yaparken otelin sizin göremediğiniz kısımlarına da değinmezsem olmaz.

Martı resort otel Muğla ilinin Marmaris ilçesinin içmeler beldesinde denize sınır konumda yer almaktadır. Marmaris/ içmeler plajı ayrıca mavi bayraklı olarak geçmektedir. Otelin kendisine ait plajı bulunmakta olup standart olarak ücretsiz ve ücretli olarak sunduğu hizmetler var. Örneğin türk hamamı ve saunadan ücretsiz bir şekilde yararlanabilmektesiniz. Ancak plajda bulunan jetski, muz gibi çeşitli araçlar için ekstra olarak ücret vermeniz gerekmektedir.

Martı Resort Aktiviteler

 

Martı resort otelde günün çeşitli saatlerinde sizlere ikram yapılıyor ve ara yemeklerin kaliteli olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim. Ancak akşam yemeği ve öğle yemeği kesinlikle çok zayıf kalmakta. Özellikle çeşitlerin az olması sizi üzebilir. Ancak kahvaltı ve günün belli saatlerinde hizmete açılan Alacarte restoranlar sizi mutlu etmeyi başaracaktır. Otelin havuzu kalabalık günlerde bile orta seviyede dolulukta oluyor. Bu yüzden rahat bir şekilde havuz keyfi çıkarabilirsiniz. Ayrıca martı otelde çoğu oteldeki gibi havuzun düz olmaması benim hoşuma giden detaylardan birisi. Havuzun ortasında bulunan taş dekora çıkarak güzel bir resim çektirme imkânı sizi bekliyor.

Otelde bulunan aktiviteler konusunda söyleyebileceğim pek bir şey yok. Çünkü standart otel aktiviteleri dışarısında ekstra bir şey sunmamaktalar. Son olarak oda ve çalışanların ilgisine değinmek istiyorum. Turizm sektörü gerçekten en zorlu sektörlerden birisidir. Daha önce bu sektörde bulundu iseniz bilirsiniz. Çalışan mutluluğunu üst seviyede tutmayı başarır iseniz bu otele müşteri kazandıracaktır. Win win yani kazan kazan yöntemi olarak bunu düşünebilirsiniz. Otel çalışanlarının fazla olması nedeni ile arada samimi ve güler yüzlü olmayan insanlara denk gelmeniz gayet mümkün. Ancak genel olarak göz önünde ve arka planda olan çalışanlar gayet sıcak kanlı insanlar ve sizin daha iyi bir tatil geçirebilmeniz için ellerinden geleni yapmaktalar. Otelin odaları bir otele göre gayet makul boyutta diyebilirim. Tabi verdiğiniz konaklama ücretine göre odanızın kalitesi de büyük ölçüde artmaktadır. Almak istediğiniz odayı detaylı bir şekilde incelemenizi tavsiye ederim.

Peki martı resort de luxe otel fiyat performans açısından bakıldığı zaman bizi memnun etmeyi başarabilir mi?

 

Geçmişte olsa bu soruya kesinlikle evet cevabını verirdim. Ancak geçen yıl oda fiyatlarına bakarak şunu söyleyebilirim ki şu an istemiş oldukları rakamlar çok üst seviyelerde. Bu rakamları ödedikten sonra size tamamen herşey dahil otele gitmekte fayda görüyorum.  Ama uygun fiyatlı denk getirebilirseniz tabi ki kalınabilir. Ama dediğim gibi kesinlikle yukarıdakileri göz önünde almalısınız. Özellikle yemek ve eğlence konuları sizi bir süreden sonra bayabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir