Mavi Tur Yapılabilecek En Güzel Duraklar

Özellikle yaz ve sonbahar aylarında Türkiye’nin güney kesimlerinde yerli ve yabancı turistler mavi turlara katılmayı, tatilini dört duvar arasında değil de deniz, güneş ve tabiat üçlüsü arasında yapmayı tercih ederler. Ege ve Akdeniz’ de eşsiz güzellikte koylara sahip Türkiye, Mavi yolculuk’ un vatanı olarak nitelendirilmektedir. Ülkemizin en önemli turizm gelirlerinden biri halini alan Mavi yolculuk özellikle Bodrum, Marmaris, Fethiye, Antalya gibi ön planda olan tatil beldelerinde daha çok yapılmaktadır. Her yıl yapmış olduğunuz tatile bir farklılık getirmek, otel dışında ki farklı aktivitelere katılmak, denizin farklı bir yönünü görmek için tercihiniz kesinlikle mavi turlardan yana olmalıdır. Arkadaşlarınızla, sevdiklerinizle birlikte Mavi yolculuk yapmaya karar verdiyseniz sizin için derlemiş olduğumuz en güzel mavi tur rotalarına göz atarak tatilinizin daha renkli geçmesini sağlayabilirsiniz.

Türkiye’ de ki En Güzel Mavi Yolculuk Rotaları

 

Milas- Gökova

 

Çıkacağınız Mavi yolculukta en önemli şey doğru rota seçimidir. Ege ve Akdeniz’ de keşfedilmeyi bekleyen, sizi kendine hayran bırakacak, doğal güzelliği ile tüm ziyaretçilerini etkileyen birçok koy ve tatil beldesi bulunmaktadır. Bunlardan biri de Gökova’ dır. Şehrin kalabalığından uzak, hem eğlenmek hem de Mavi yolculuğun keyfini doyasıya çıkarabileceğiniz, doğa ile denizin iç içe olduğu Gökova ziyaretçilerini kendine hayran bırakacak türden.

Milas- Gökova

Marmaris- Sedir Adası

 

Sedir Adası ziyaretçilerine Maldivler’ den bir görüntü sunmaktadır. Hawaii, Maldivler karışımı olan bu koyda turkuaz renginde bir deniz ve kıyıya kadar uzanan çam ağaçları sizleri karşılamaktadır. Berrak sular eşliğinde gün boyu denizin ve güneşin tadını çıkarabileceğiniz bir yer Sedir Adası.

Marmaris- Sedir Adası

Fethiye- Kelebekler Vadisi

 

Mavi yolculuğun en çok tercih edilen, vazgeçilmez rotalarından biri Kelebekler Vadisi’ dir. Ölüdeniz ve Fethiye sınırları arasında kalan Kelebekler Vadisi, tertemiz denizi ve sahip olduğu doğal güzellikleriyle ziyaretçilerini kendine hayran bırakmaktadır.

Fethiye- Kelebekler Vadisi

Marmaris- İnbükü

 

Çarşaf gibi, tertemiz bir deniz, mis gibi çam ağaçlarının kokusuna sahip İnbükü ziyaretçilerine adeta cennetten bir köşe sergilemektedir. Şehrin gürültüsünden ve kalabalıklığından uzak, etrafta sadece cırcır böceklerinin sesleri ve kuş cıvıltılarının olduğu bu yer insanın içini huzurla dolduruyor. Gün boyu İnbükü koyunda kalarak bu sessizliğin ve doğanın güzelliğinin tadını çıkarabilirsiniz.

Marmaris- İnbükü

Datça- Bozburun

 

Son yıllarda deniz ve güneş yönünden daha çok tercih edilen Datça- Bozburun, etrafı geniş ormanlarla kaplı, gün boyu deniz ve güneşin tadını doyasıya çıkarabileceğiniz bir yerdir. Bol bol oksijen eşliğinde, doğa ve deniz ile iç içe olan bir yere Mavi yolculuk yapmak için rotanızı Datça- Bozburun’ a çevirmelisiniz.

Datça- Bozburun

Göcek

 

Sahip olduğu özel marinalar ve limanlık koylarından dolayı tercih ediliyor. Göcek özellikle son dönemlerde Mavi yolculuk yönünden yerli ve yabancı turistler tarafından çok fazla tercih edilmektedir. Dantel şeklinde işlenmiş koylara sahip Göcek, yeşil ve mavinin tüm tonlarını içerisinde barındıran, her haliyle tatilcileri kendine hayran bırakan, tatilinizin oldukça renkli ve eğlenceli geçmesini sağlayan bir tatil beldesidir. Mavi Yolculuk için tercih edilebilecek en güzel rotalardan biridir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir