Mavi Yolculuğun İlk Adresi Göcek

Mavi yolculuk denildiğinde akla ilk gelen yerlerden biri Muğla’ nın incisi Göcek’ tir. Şirin ve küçük bir yerleşim yerine sahip olan Göcek, özellikle yaz aylarında mavi yolculuk yapmak isteyen tatilcilerin ilk tercihleri arasındadır.

Yeşil ile mavinin bir arada olduğu, berrak denizi ve huzur verici doğasıyla adeta saklı bir cennettir. Göcek aynı zamanda geçmişinden dolayı tarihi değerlere sahip bir beldedir.

Tatilciler sadece mavi yolculuk yapmak için dahi Göcek’ i tercih ettikleri gibi Göcek’ in özellikle coğrafi açıdan tatilcilere sunmuştur.  Göcek’ te mavi yolculuk yapmak için günlük düzenlenen turlara katılabileceğiniz gibi tekne ya gulet kiralayarak da Gölcük Körfezi istikametinde yer alan çok sayıda sessiz ve sakin koyları keşfedebileceğiniz gibi birbirinden güzel, keşfedilmeyi bekleyen, ilgi çekici adaları da gezebilirsiniz. Turkuaz renginde ki denizinde, çam ağaçlarının gölgesi eşliğinde mavi turlara hazır olun.

Göcek’ te Yapılacaklar

 

Tatiliniz için Göcek’ e geldikten sonra Göcek’ te neler yapacağınıza dair bir fikriniz bulunmuyorsa hem tatilinizin daha renkli geçmesi hem de Göcek tatil planı konusunda sizler için derlemiş olduğumuz alternatifleri değerlendirebilirsiniz. O halde başlayalım.

Tekne Turu

 

Bulunduğu coğrafya açısından birçok farklılığı ve güzelliği bünyesinde barındıran Göcek ‘te tatilcilerin ilk tercihi maviliğiyle büyüleyen, berrak görünümlü denizinde tekne turu yapmaktır. Eşsiz ve büyüleyici bir doğa harikası olarak nitelendirilen Göcek denizinde çok sayıda sakin koy ve saklı adacıklar bulunduğu için günlük turlara katılarak ya da tekne kiralayarak bu güzellikleri keşfetmek mümkündür. Tersane Adaları, Yassıcalar ve Yağane gibi saklı adacıkların tertemiz ve kusursuz güzelliklerini görebilir, mavi yolculuk sırasında uğradığınız koylarda ki berrak suların etkisine kapılarak kendinizi denizin sığ sularına bırakabilirsiniz. Mavi yolculukta en çok tercih edilen rotalardan biri 12 Adalar turudur. Göcek’ te yapacağınız tekne turu sayesinde tüm gün ışıl ışıl parlayan bir deniz üzerinde ilerleyip aynı zamanda birbirinden farklı güzellikleri keşfedebileceksiniz.

Gün Batımı

 

Göcek’ in ünlü plajları arasında yer alan Çalış Plajı, günü sonlandırmak için mükemmel bir seçenektir. Erken saatlerde giderek boş yer bulabileceğiniz gibi gün boyu denizin ve güneşin keyfini doyasıya çıkarabilirsiniz. Gün içerisinde Çalış Plajı’ nda caretta carettalar ile yüzmenin keyfini çıkarabilirsiniz.

Yamaç Paraşütü

 

Tatil rotası için Göcek’ i tercih edipte Babadağ’ da yamaç paraşütü yapmadan geri dönmek olmaz. Hem Fethiye’ nin güzelliklerini, büyüleyici manzarasını görmek hem de adrenalin yaşamak istiyorsanız Babadağ’ ın eteklerinde yamaç paraşütü yapın.

Kamp

 

Göcek’ te yapılacak en güzel aktivitelerden biri de Katrancı Koyu’ nda kamp kurmaktır. Çam ağaçlarının eşsiz kokusuyla uyanmak, kahvaltı sonrası ormanda küçük bir gezinti yapmak için Katrancı Koyu’ nu tercih edebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir