Sinop Antik Otel

Karadeniz bölgesinin en uç noktası olan liman kentimiz Sinop’ta Dalyan koyunda bulunan Sinop Antik Otel, 2011 yılında şehrin yöresel ahşap mimarisine bağlı kalınarak inşa edilmiş. Doğa ile iç içe, denize sıfır ve kendi iskelesine sahip olan otel, Türkiye’nin ilk 3 yeşil yıldızlı “Çevreye Duyarlı Tesis” belgesinin sahibi. Ayrıca, Sinop Antik Otel, Türkiye’de içerisinde “Arkeoloji Müzesi” bulunan tek otel olma özelliğine de sahip. Müze 700 parça esere ev sahipliği yapıyor.

33 standart odası, 6 dublex süit ve 2 VIP süit olmak üzere toplam 41 odası bulunan tüm yıl açık olan otel, yöreye özgü doğal taşlarla dekore edilmiş. Kendi plajına sahip olan otelin, havuz alanı da var. Isıtmalı ve teleskopik açılır- kapanır sistemi sayesinde her mevsim hizmet veren, havuz alanında beş kişilik jakuzi ve sadece yazları açık olan çocuk havuzu da bulunuyor.

Plajın üstünde, yeşil ve mavinin buluştuğu bir ortamda kurulu olan restoran bölümü, başta deniz ürünleriyle ve meze çeşitleri ile iddialı. Her türlü organizasyon, yemekli toplantı ve özel geceler için gerekli alt yapıya sahip bir olan mekân zengin bir mutfağa sahip. 140 kişilik kapasitesiyle açık ve kapalı alanda hizmet veriyor.

Antik Otel Özellikleri

 

Otelin plajı, Karadeniz’in en güzel koylarından Dalyan koyunda yer alıyor. Plajda ücretli hizmet veren 2 adet beach bar mevcut. İsteyen müşterilere tekne ve gezi temini de yapılıyor. Otelin bahçesi, locası iskelesi de dinlenmek isteyenler için konforlu dizayn edilmiş.

Çevrede gezilecek yerler arasında Tarihi Sinop Cezaevi, en yakın mesafede. Sinop Kalesi ve Sinop yarımadasını çevreleyen yol üzerinde bulunan Sinop Mobil ve Korucuk Köyü 2 kilometre mesafe bulunuyor. Tertemiz denizi yanında, şifalı olduğu söylenen kumsalıyla son yıllarda dikkatleri çeken Sinop Mobil ve Korucuk Köyü görülmesi gereken yerlerden biri olarak tavsiye ediliyor.

Tesise her yaştan çocuk kabul ediliyor, 0-6 yaş ücretsiz, 7-12 yaş arası olanlara yüzde25 oranında bir ücret artışı oluyor. Kahvaltı dâhil standart oda fiyatı 800 liranın üzerinde. Ücretler ve sorular için iletişim (0368) 261 25 26 /  +90 (368) 261 36 26

Müşteri yorumları

Tesisle ilgili arama motorunda 800’e yakın yorum yapılmış ve otel 5 üzerinden 4.2 puana sahip. Müşterilerinin birçoğu olumlu geri bildirimde bulunmuş.  Otelin en çok öne çıkan özelliği konumu, manzarası ve temizliği oluyor. Müşteriler atmosferden son derece memnun olduklarını söylüyorlar.

Olumsuz olarak banyosunun ufak oluşundan ve plajda şezlong şemsiyelere havlu bırakılarak tutulmasından yana şikâyetler olmuş.

Tatil rehberi platformlarında yapılan yorumlarda olumlu geri bildirim yine oldukça fazla. Burada da konumu, manzarası, personelinin sıcakkanlı, ilgili ve yardımsever oluşu öne çıkıyor. Olumsuz olarak günü birlik plaja gelenlerle ortamın kalabalıklaşmasından yana şikâyetler var. ve yine banyoların küçüklüğünden yakınılmış.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir