Türkiye’de ki En İyi Yaz Tatili Rotaları

2020 yılı itibariyle yaşanan olumsuzluklardan ve stresli iş hayatından biraz uzaklaşmak, sevdiklerinizle güzel bir tatil yapmak, deniz, kum ve güneşin, doğanın tadını doyasıya çıkarmak yılın başından beri herkesin kurduğu hayaller arasındadır. Artık yaz tatili de geldiğine göre bütün sene zihninizi yoran, stresli iş hayatını bir kenara bırakıp Türkiye’ de ki gizli güzellikleri keşfetme zamanı. Sahip olduğumuz bu zengin coğrafyada yaz tatili için rotanızı belirleme konusunda zorlanıyorsanız aşağıda sizler için Türkiye’ de yaz tatili açısından değerlendirebileceğiniz en iyi rotaları derledik.

Türkiye’ de Yaz Tatiline Nerelere Gidilir?

 

Balıkesir – Ayvalık

Yaz tatili için tercih edilebilecek en güzel rotalardan birisi Balıkesir iline bağlı Ayvalık ilçesidir. Kuzey Ege ‘ye doğru kayan bu ilçeye geldiğinizde havasının, neşesinin zaten Ege’ ye ait olduğunu hemen anlarsınız. Ayvalık’ta sizi tadı damağınızda kalacak Ayvalık tostu, Sarımsaklı Plajı, Şeytan Sofrası ve Cunda Adası bekliyor olacak. Gün boyu sakin ve huzurlu bir yapıya sahip Sarımsaklı Plajı’ nda denizin ve güneşin tadını çıkarabilir, Cunda Adası’ nı gezebilir, sevdikleriniz ve kendiniz için orijinal hediyeler alabilirsiniz.

Türkiye’de ki En İyi Yaz Tatili Rotaları

Muğla – Fethiye

 

Muğla, yerli ve yabancı turistlerin özellikle yaz aylarında Türkiye’ de tercih ettiği tatil rotalarının başında yer almaktadır. Fethiye ise Muğla’ nın incilerinden birisidir. Kalabalıktan, gürültüden uzak, deniz ve güneşin tadını çıkarmak isteyenler için Fethiye çok iyi bir tercih olmaktadır. Fethiye’ nin önemli durak yerlerinden biri ise Ölüdeniz’ dir. Ölüdeniz’ e gitmişken hemen yakınında yer alan, adını ise bölgede ki kelebeklerden alan Kelebekler Vadisi’ ni görmeden gitmek olmaz. Fethiye’ de görebileceğiniz güzelliklerden biri de mavi ve yeşilin bin bir tonunun bir arada bulunduğu Kabak Koyu’ dur. Burada hem denizin hem de doğanın tadını doyasıya çıkarabilirsiniz.

Muğla - Fethiye

Aydın – Kuşadası

 

Yaz tatilinden beklentiniz deniz, kum ve güneş ise Türkiye’ de tercih edebileceğiniz en iyi rotalardan biri de Ege’ de sizi bekleyen, Aydın- İzmir sınırlarında yer alan Kuşadası’ dır. Yerli ve yabancı turistlerin en çok tercih ettiği yerlerden birisi olan Kuşadası, gece hayatıyla da ünlü bir tatil beldesidir. Doya doya denizde yüzmek, güneşin tadını çıkarmak için gideceğiniz adres hiç şüphesiz Kadınlar Plajı’ dır. Kuşadası’ na kadar gelmişken magnetler de yer edinmiş Güvercin Adası Kalesi’ ni görmeden dönmeyiniz. Bunun yanı sıra Kuşadası’ nda ki eğlenceli ve en büyük aqua parklarda fantastik bir deneyim yaşayabilirsiniz.

Aydın – Kuşadası

Muğla – Datça

 

Akdeniz ve Ege arasında kalmış bu güzellik kısa sürede sıcaklığıyla sizi etkisi altına alacağına emin olabilirsiniz. Aslında yarımada özelliğine sahip Datça’ ta tam 52 koy bulunmaktadır. Burada Akdeniz’ e ait turkuaz renginde bir deniz ile karşılaşacağınız gibi tipik, sıcak Ege köyleri de havanızı değiştirecektir.   Datça diğer tatil beldelerine nazaran sahip olduğu sakin, dinlendirici yapısıyla ön plana çıkmaktadır. Burada Ege ve Akdeniz’ e ait farklı tatlar bulabileceğiniz gibi antik çağlardan kalma tarihi ile de yakından ilgilenebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir