Ülkemizde Kamp Yapılabilecek En İyi Koylar

Dört mevsimin ülkemizde ayrı güzelliklerde yaşanıyor olması son yıllarda kamplı geziler yapmak, tatilde kamp yapmak gibi tatil alternatiflerini ön plana çıkarmaktadır. Özellikle sıcak yaz günlerinde iş hayatının ve günlük yaşantının stresini atmak, masmavi denizin ve yemyeşil tabiatın tadını doyasıya çıkarmak isteyenler için kamplı tatil yapmak çok iyi bir tatil alternatifidir. Özellikle içerisinde bulunmuş olduğumuz Covid-19 salgını yeni normalde çok sayıda tedbir almamızı gerektiriyor. Bu süreçte kalabalıktan uzak, hijyen ve temizlik konusunda gerekli özeni gösterebileceğiniz kamp tatili ile hem eğlenceli ve güvenli bir tatil yapabilir hem de Ege ve Akdeniz’ de göz boyayıcı güzellikte, muhteşem manzaralara sahip koyları keşfedebilirsiniz.

Türkiye’ de ki En Güzel Kamp Yerleri

 

Bolu- Yedigöller

 

Kamp tatili, kamp yapmak denilince akla ilk gelen yerlerden biri Yedigöller Milli Parkı’ dır. Burada sadece yaz aylarında değil yılın dört mevsiminde belirli kamp alanlarında çadır kurabilirsiniz. Yedigöller Milli Parkı içerisinde küçüklü büyüklü toplam yedi göl bulunmaktadır. Bu göllerin etraflarında yetkililer tarafından izin verilen kamp alanlarında çadır kurarak bol oksijenli, sadece kuş cıvıltılarının olduğu tabiatla iç içe olacağınız, bol orman yürüyüşlü bir tatil yapabilirsiniz.

Muğla- Akyaka Orman Kampı

 

Gökova Körfezi’ nde yer alan Akyaka, Türkiye’ de ki en sakin tatil beldesi olarak nitelendirilmektedir. Daima serin ve sakin bir yapısı olan Akyaka sahip olduğu Akyaka Plajı, Azmak Nehri ve mimarisiyle diğer yerlere nazaran daha farklı bir yapıdadır. Akyaka’ nın dışında bulunan Akyaka Orman Kampı’ nda çadır kurabileceğiniz gibi alternatif olarak tatilcilere sunulan taş evlerde ya da kagir evlerde kalabilirsiniz. Akyaka’ ya kamp için gittikten sonra kaldığınız süre boyunca yapabileceğiniz farklı aktivitelerde olacaktır.

Muğla- Akyaka Orman Kampı

Fethiye- Kabak Koyu

 

Kabak Koyu Fethiye’ de ki önemli tatil ve kamp alanlarından birisidir. Masmavi denizi ve sahip olduğu eşsiz güzellikte ki doğasıyla gidenin geri dönmek istemediği, herkesi kendine hayran bırakan güzellikte bir koydur. Kampçıların uğrak noktalarından birisi olan Kabak koyunda belirli ücret karşılığında izin verilen kamp alanlarında çadırlarınızı kurabilirsiniz.

Kabak Koyu Kamp

Saroz- Kömür Limanı

 

Ege ve Akdeniz’ e inemeyen kampçılar için Saroz Körfezi’ nde yer alan Kömür Limanı çok iyi bir alternatiftir. Hem denizi hem de doğasından dolayı özellikle yaz aylarında Kömür Limanı kampçıların ilgi odağı oluyor. Kalabalığa karışmak istemiyor, sessiz ve sakin bir şekilde doğanın, denizin tadını çıkarmak istiyorsanız hafta içi kamp yapmak daha uygun olacaktır.

Seferihisar- Akkum Plajı

 

İzmir’ de ki önemli tatil beldeleri arasında yer alan Seferihisar yaz ve sonbahar aylarında kampçıların akınına uğruyor. Hem beldenin sahip olduğu güzelliklerden hem de bölgede yer alan kamp alanlarından dolayı kampçılar tarafından çok fazla tercih edilmektedir. Bol bol denizde yüzmek, plajda güneşin tadını çıkarmak isteyenler içinse Akkum Plajı Seferihisar’ da kamp için gidilebilecek en iyi rotalardan birisidir. Bunların yanı sıra Akkum Plajı’ nda muhteşem manzaralara sahip gün batımını da izleyebileceksiniz.

akkum plajı Kamp

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir